Какво трябва да знаете за мравките

Насекомите ядат от сместа и като се връщат в мравуняка, занасят и част от отровата, атакувайки първоизточника на проблема.

Тебеширът съдържа калциев карбонат (смлени пресовани черупки от морски животни), който обърква феромоновите следи на мравките.

Защо тогава ги слагаме в графата „вредители“ заедно с останалите неприятни и зловредни буболечки?

– приготвяте си спрей против мравки като разтваряте маслото във вода и ползвате пулверизатор, за да напръскате местата, където насекомите са най-активни;

Има много домашни рецепти, които са доказано ефективни в борбата с мравките. И съставките за много от тях вероятно вече са налични в кухнята ви – оцет, сода за хляб, брашно, лимон, черен пипер, утайка от сварено кафе.

Те нямат и уши. Чуват като използват вибрациите. Чуването става чрез орган, разположен под коляното.

През последния етап на развитието си мравката не расте. Когато вече са се създали нови работнички, майката няма никакви отговорности, освен да снася яйца, за да се увеличава популацията.

В първата хипотеза, бораксът действа като диатомичната Мравки пръст – абсорбира влагата от телата на насекомите, което води до тяхната дехидратация. Във втората, киселината нарушава храносмилателна система на мравките и в крайна сметка ги убива.

Начало Намаления Статии Общи условия Контакти За потребители

Мравките царици са по-големи от работниците. Вероятно знаете, че царицата е главата на колонията. Всички останали мравки живеят, за да служат на кралицата – те излизат на мисии, за да намерят храна и да я върнат обратно в колонията, те постоянно изграждат и разширяват гнездото за нея и ще я защитават от всяка заплаха с живота си.

Ако никога преди не сте чували за него и ви е интересно да се запознаете с този вид насекоми, освен да знаете дали са отровни или не, днес ще ви говорим за червената мравка така че можете да откриете всичко, което е скрито за него.

Както споменахме по-горе, денят на летящите мравки е, когато милиони мъжки мравки напускат гнездата си, за да се чифтосват с млади кралици. Обикновено се случва около юли или август всяка година и се случва приблизително по едно и също време в цялата страна. След като мравките се чифтосват, кралицата отива да засели собствената си нова колония.

Бързи и коректни! Проблема беше решен от първото посещение!

Най-интересната подкаста е тази на „войниците“, която обикновено се разглежда като отделна каста заради специфичната си морфология и функция (виж по-долу).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Какво трябва да знаете за мравките”

Leave a Reply

Gravatar